SCIENTIX

Scientix Portal

logo

To Scientix portal είναι μια διαδικτυακή κοινότητα για την προώθηση των Φυσικών Επιστημών, της Τεχνολογίας  και των Μαθηματικών στην Ευρώπη.

Μεταξύ άλλων περιέχει σχέδια μαθήματος και άλλο εκπαιδευτικό υλικό (από εκπαιδευτικά projects της ΕΕ) για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, ελεύθερα διαθέσιμο σε εκπαιδευτικούς.

Η διαχείριση του έργου γίνεται από το Ευρωπαϊκό Σχολικό Δίκτυο (eun.org)

Για μια σύντομη παρουσίαση του έργου εδώ

και αναλυτικότερα  εδώ

Επισκεφθείτε την πύλη του έργου

και ενημερωθείτε για τις τελευταίες εξελίξεις και εκδηλώσεις - συνέδρια για την Εκπαίδευση των Φυσικών Επιστημών στην Ευρώπη και  συμμετέχετε επίσης σε κονότητες πρακτικής (CoPs).

Ιούνιος 2017