4o gel

Οι επιτυχίες των ρητόρων του σχολείου μας!

Για δεύτερη χρονιά στο σχολείο μας λειτουργεί ο Όμιλος Ρητορικής Τέχνης. Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ομίλου συμμετείχαν στους Γ΄ Αγώνες Λόγου που οργανώθηκαν και φέτος από το Κολλέγιο Ανατόλια. Την ομάδα αποτελούσαν οι εξής:

Διττοί Λόγοι:

Α΄Ομάδα

Καμαριώτου Κωνσταντίνα (Γ΄ Λυκείου)

Τσοκακτσή Μαρία (Β΄ Λυκείου)

Μαυρουδή Ηλέκτρα (Α΄ Λυκείου)

Β΄ Ομάδα

Ξενιτόπουλος Νικόλαος (Β΄ Λυκείου)

Σμιάρη Τριάδα (Α΄ Λυκείου)

Ντιακάκη Κωνσταντίνα (Α΄ Λυκείου)

Προτρεπτικός Λόγος:

Πέτρου Αθηνά (Γ΄ Λυκείου)

Σμιάρη Τριάδα (Α΄ Λυκείου)

Μανεάδου Σοφία (Β΄ Λυκείου)

Κιουτσιούκης Κωνσταντίνος (Β΄ Λυκείου)

Αυθόρμητος Λόγος:

Πανούσης Μάριος (Β΄ Λυκείου)

Φερνάντα Μπέκου-Φερρές (Β΄ Λυκείου)

Εκφραστική Ανάγνωση:

Μαυρουδή Ηλέκτρα (Α΄ Λυκείου)

Κυριακίδου Κατερίνα (Α΄ Λυκείου)

Τουσκουνίδου Χριστίνα (Α΄ Λυκείου)

Η Πέτρου Αθηνά κατέλαβε την 4η θέση στο αγώνισμα του Προτρεπτικού Λόγου και έλαβε εύφημο μνεία (με διαφορά ενός βαθμού από τους 3 πρώτους φιναλίστ).

Ο Μάριος Πανούσης κατέλαβε την 4η θέση στο αγώνισμα του Αυθόρμητου Λόγου και έλαβε εύφημο μνεία (με διαφορά ενός βαθμού από τους 3 πρώτους φιναλίστ).

Αύγουστος 2017